1895 m. vasario 9 d. JAV, Masačiusetso valstijoje William’as G. Morgan’as, kūno kultūros mokytojas sukūrė naują žaidimą Mintonette, kuris buvo skirtas žaisti salėse ir bet kokiam žaidėjų skaičiui. Kai kurias taisykles žaidimas perėmė iš teniso ir rankinio. Mintonette (vėliau pervadintas tinkliniu) buvo sukurtas kaip krepšinio atmaina – jis buvo švelnesnis žaidimas, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau vis tiek reikalaujantis šiek tiek fizinių jėgų.

Po žaidimo sukūrimo pirmosios oficialios rungtynės buvo surengtos 1896 m. dabartiniame Springfyldo koledže. Po to žaidimas buvo pervadintas į tinklinį (anglų k. dar naudotas atskirais žodžiais volley ball) ir greitai išplito visose valstijose, o vėliau ir pasaulyje.

Tarptautinė tinklinio federacija (prancūzų k. Fédération Internationale de Volleyball – FIVB) įkurta 1947 m., pirmasis pasaulio čempionatas vyrams surengtas 1949 m., moterims – 1952 m. Paskutiniai pasaulio čempionatai buvo 2014 m. Lenkijoje – vyrų ir Italijoje – moterų, kur čempionais tapo Lenkijos vyrų rinktinė ir JAV moterų rinktinė.

Tinklinio istorija Olimpinėse žaidynėse prasidėjo 1924 m., kai Paryžiuje įvyko amerikietiškų sporto šakų demonstracinės varžybos, kuriose buvo pademonstruotas ir tinklinis. Varžybos buvo sėkmingos, tad 1964 m. tinklinis oficialiai jau buvo olimpinė sporto šaka.

Šaltinis: Wikipedia

Varžybos

Treniruotės