Sunkioji atletika yra viena seniausių sporto šakų vasaros olimpinėse žaidynėse. Senųjų civilizacijų gyventojai varžydavosi kilnodami svorius. Vaizdai, kuriuose atletai kilnoja sunkius daiktus, rasti dar Senovės Egipto civilizacijoje. Pirmasis Europoje organizuotas sunkumų kilnojimų turnyras įvyko 19-ojo amžiaus pabaigoje, o pirmasis pasaulio čempionas karūnuotas 1891 metais.

Sunkumų kilnojimas įtrauktas į 1896 m. vasaros olimpinių žaidynių, kurios laikomos pirmosiomis olimpinėmis žaidynėmis, programą. Pirmose olimpinėse žaidynėse sunkioji atletika nebuvo panaši į tas varžybas, kurios rengiamos dabar. Anksčiau varžybas sudarydavo svorio kėlimo rungtis viena arba dviem rankomis, o sportininkų svorio kategorijos nebuvo ribojamos. 1932 metų olimpiadoje sportininkai suskirstyti pagal svorių kategorijas, o sunkiaatlečiai ėmė varžytis trijose rungtyse: spaudimo, stūmimo ir rovimo. 1972 metų olimpiadoje spaudimo rungtis buvo panaikinta, todėl dabartiniai sunkiaatlečiai varžosi tik stūmimo ir rovimo rungtyse.

Moterų sunkioji atletika debiutavo 2000 metų Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse.

Sunkiaatletis per vienas varžybas gali varžytis tik viename iš aštuonių (moterys varžosi septyniose) svorio kategorijų.

Vyrų svorio kategorijos: iki 56 kg, iki 62 kg, iki 69 kg, iki 77 kg, iki 85 kg, iki 94 kg, iki 105 kg ir virš 105 kg.

Moterų svorio kategorijos: iki 48 kg, iki 53 kg, iki 58 kg, iki 63 kg, iki 69 kg, iki 75 kg ir virš 75 kg.

Kiekvienoje svorio kategorijoje sportininkai įprastai apdovanojami kaip atskirų dviejų rungčių laimėtojai. Prizas taip pat skiriamas ir geriausiam sportininkui pagal abiejų rungčių rezultatą.

Šaltinis: Wikipedia

Varžybos

Treniruotės