Data: 2026-05-13

Gegužės 9-10 dienomis Alytaus sporto centro tinklinio salėje vyko Lietuvos mergaičių U15 tinklinio čempionato B diviziono finalinės kovos. Dėl medalių varžėsi Plungės sporto ir rekreacijos centro, Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos, Klaipėdos tinklinio akademijos ir Alytaus sporto centro antroji komandos.

Puikiai pasirodė Alytaus sporto centro auklėtinės, treniruojamos Sigutės Kažukauskaitės. Pirmąją varžybų dieną alytiškės po itin atkaklių kovų rezultatu 3:2 įveikė tiek Klaipėdos tinklinio akademijos, tiek Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos komandas. Lemiamoje dvikovoje dėl pirmosios vietos kitą dieną Alytaus merginos užtikrintai nugalėjo Plungės SRC ekipą rezultatu 3:0.

Laimėjusios visus susitikimus, Alytaus sporto centro tinklininkės iškovojo B diviziono aukso medalius. Naudingiausia komandos žaidėja pripažinta Justė Jevdokūninaitė.

Šis pasiekimas dar įspūdingesnis žinant, kad komanda iš tiesų yra jaunesnė – U14 amžiaus grupės žaidėjos ryžosi varžytis vyresnių mergaičių čempionate. Trenerė Sigutė Kažukauskaitė džiaugėsi ne tik rezultatu, bet ir komandos augimu bei drąsa priimti iššūkį:

„Sezono pradžioje paklausiau savo komandos, ar rizikuojame ir žaidžiame vyresnių čempionate. Atsakymas buvo greitas ir aiškus – taip. Norėjome daugiau varžybų, greitesnio žaidimo ir stipresnių varžovių, kurios mus augintų.“

Pasak trenerės, apie medalius sezono pradžioje net nebuvo galvojama: „Kad pateksime į finalą, o juolab iškovosime medalius, neturėjome tokių minčių. Tačiau kiekvienose rungtynėse gerbėme varžoves ir ėjome mokytis. Augome kaip komanda ir nepasidavėme.“

  1. Kažukauskaitė pabrėžė ir didžiulį emocinį šio laimėjimo krūvį: „Ašara nuriedėjo ne viena – ne tik dėl pergalių, bet ir dėl mergaičių darbo treniruotėse. Kaip sakau joms – medalius uždirbame treniruotėse, o varžybose juos tik atsiimame.“

Trenerė taip pat dėkojo žaidėjų artimiesiems už palaikymą ir pabrėžė komandos vienybę: „Be tėvų ir artimųjų palaikymo mūsų čia nebūtų. Esame ypatingai vieninga komanda. O svarbiausia – tai tik pradžia. Tikiu, kad ši komanda dar kils labai aukštai.“

Alytaus sporto centro tinklininkių pergalė – tai ne tik iškovoti aukso medaliai, bet ir įrodymas, kad ryžtas, pasitikėjimas bei nuoseklus darbas gali atverti kelią į dideles pergales net ir prieš vyresnes varžoves.

Sveikiname tinklininkes ir jų visą širdį tinkliniui atidavusią trenerę su iškovotais aukso medaliais!

Pasidalinkite šia naujiena savo mėgiamoje platformoje!